Polisa OC online – czy warto zakupić ubezpieczenie przez internet?

Obszar roboczy 1 kopia

Polisa OC to obowiązkowe ubezpieczenie, które musi wykupić każdy właściciel pojazdu. Kwota składki dla każdego kierowcy nie jest jednak taka sama, ponieważ na jej ostateczną wysokość składa się kilka czynników: wiek kierowcy, ilość lat bezszkodowej jazdy, marka samochodu, rok produkcji i wielkość silnika. Dlatego większość kierowców szuka najtańszej opcji ubezpieczenia swojego samochodu.

Czy warto wykupić ubezpieczenie OC online?

Obecnie większość nas załatwia różne sprawy online, bez wychodzenia z domu. Jest to wygodna i atrakcyjna opcja, która pozwala nam także na dokładną analizę ofert i wybranie tej, która najbardziej nam odpowiada. Czy warto wykupić polisę OC online? Kupując ubezpieczenie OC online możemy zrobić to w szybki i wygodny sposób, nie musimy udawać się do pośrednika lub ubezpieczyciela. Wszystkie formalności załatwimy internetowo. Większość ubezpieczycieli posiada na swoich stronach gotowy formularz online, który wystarczy wypełnić odpowiednimi danymi. Możesz to zrobić o dowolnej porze dnia, nie musisz czekać na obecność konsultanta i dopasowywać się do godzin otwarcia biura. To atrakcyjne rozwiązanie dla osób, które zapomniały o ubezpieczeniu samochodu i chcą szybko załatwić sprawę obowiązkowej polisy.

Jeżeli obawiasz się, że zakup ubezpieczenia OC online jest niebezpieczny, nie musisz się tego obawiać, Twoje dane osobowe są bezpieczne i przetwarzane zgodne z wymaganiami RODO.

Rezygnacja z ubezpieczenia OC zakupionego przez Internet

Jeżeli zdecydujesz się na zakup ubezpieczenia przez internet, a znajdziesz bardziej atrakcyjną ofertę, możesz wypowiedzieć umowę w ciągu 30 dni bez żadnych konsekwencji. Prawo do odstąpienia od umowy przysługuje osobie fizycznej.

OC przez internet – krok po kroku

Zakup OC przez internet nie jest skomplikowany, dlatego poradzą sobie z nim także osoby, które nie obsługują komputera w stopniu zaawansowanym. Zakup ubezpieczenia OC online składa się z kilku kroków:

 • Znalezienie najbardziej atrakcyjnej oferty. Możesz skorzystać z dostępnych programów do wyszukiwania ofert, my jednak zalecamy skorzystanie z usług doradców ds. ubezpieczeń, którzy w profesjonalny i szybki sposób wyszukają najbardziej atrakcyjną ofertę. W tym celu wystarczy wypełnić gotowy formularz online.
 • Wpisz niezbędne dane. Rodzaj pojazdu, numer VIN, numer rejestracyjny, rok produkcji, rodzaj paliwa, marka i model samochodu, wersja pojazdu, stan licznika, planowany roczny przebieg, data pierwszej rejestracji, rok zakupu auta oraz inne, dodatkowe informacje.
 • Uzupełnij formularz danymi osobowymi.
 • W następnym kroku zakupu ubezpieczenia OC przez internet otrzymasz ofertę i wyliczoną składkę polisy.
 • Po zatwierdzeniu system poprosi o kolejne dane do polisy i płatność.
 • Po zakończeniu zakupu OC przez internet otrzymasz potwierdzenie, a Twój pojazd będzie ubezpieczony.

Wypełnij formularz składki online na Huta Ubezpieczeń

Do wypełnienia formularza potrzebujesz zaledwie 2 dokumentów – dowodu osobistego i dowodu rejestracyjnego. Pamiętaj, aby nie dokonywać zakupu OC przez internet bez wypowiedzenia wcześniejszej polisy.

OC na 30 dni online – kto może je wykupić?

Zakup OC na 30 dni online jest możliwe tylko w niektórych przypadkach, mogą je wykupić:

 • Posiadacze samochód zarejestrowanych na określony czas,
 • posiadacze pojazdów zarejestrowanych za granicą i przewożonych na terytorium Polski, bez ważnego ubezpieczenia OC lub Zielonej Karty,
 • osoby prowadzące działalność gospodarczą polegającą na kupnie i sprzedaży pojazdów.

OC online na raty

OC online na raty to atrakcyjne rozwiązanie dla osób, których nie stać na zapłatę całej składki jednorazowo. Warto jednak pamiętać, że rozłożenie płatności za OC na 2 lub 4 raty zwykle wiąże się z większą wysokością za całą składkę. Im więcej rat, tym większa wysokość składki. Jednak, jeżeli nie posiadamy tak dużej ilości gotówki możemy rozważyć zakup OC online na raty.

Jakie są zalety zakupu OC przez internet – opinie

Coraz więcej osób decyduje się na zakup OC przez internet ze względu na jego zalety:

 • Wygoda i oszczędność czasu – w obecnych czasach większość z nas żyje w biegu, a wygospodarowanie dodatkowej godziny na wizytę u ubezpieczyciela w określonych godzinach staje się wyzwaniem.
 • Dostęp do wielu ofert – zakup OC przez internet daje nam możliwość analizy różnych ofert i wybranie tej, która jest dla nas najbardziej atrakcyjna.
 • Zniżki na zakup ubezpieczenia online – niektórzy ubezpieczyciele oferują atrakcyjne zniżki na zakup polisy OC online.
 • Możliwość rezygnacji z polisy w ciągu 30 dni – jeżeli znajdziemy bardziej atrakcyjną ofertę polisy OC online możemy zrezygnować z obecnej umowy bez żadnych konsekwencji.

Zobacz także: Automatyczne przedłużenie OC jak działa? Kiedy nie obowiązuje