Bezpieczna podróż – dlaczego warto wykupić ubezpieczenie podróżne

Obszar roboczy 1 kopia

Wyczekany urlop zbliża się wielkimi krokami. Strój plażowy, okulary przeciwsłoneczne i krem z filtrem leżą przygotowane do wrzucenia do walizki, a sprzęt sportowy czeka zapakowany w samochodzie? Wydaje ci się, że jesteś już gotowy i odliczasz godziny do wyjazdu? Teraz pozostaje pomyśleć już tylko o jednym… o wybraniu najlepszego ubezpieczenia podróżnego.

 

Czym jest ubezpieczenie turystyczne i dlaczego warto je posiadać?

Głównym celem zakupu ubezpieczenia turystycznego jest nasza ochrona w czasie podróży. Ten rodzaj ubezpieczenia przydaje się zwłaszcza w przypadku nagłych, nieprzewidzianych wydatków w trasie, związanych np. z hospitalizacją, nieszczęśliwym wypadkiem czy odwołanym lotem. Dodatkowa opłata, uiszczona przed wyjazdem, daje podróżnym poczucie bezpieczeństwa, a w momencie kryzysowym, pozwala zaoszczędzić niemałe pieniądze i wiele nerwów.

 

Ubezpieczenie turystyczne tylko za granicą?

Najważniejszym elementem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze zagranicznej polisy podróżnej są koszty leczenia, bo to one mogą być najwyższe w przypadku niespodziewanego wypadku. W Europie, warto korzystać z Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ), która zapewnia częściową bezpłatną pomoc medyczną. Przy podróżach po Starym Kontynencie minimalną sumą gwarantowaną jest 20 000 euro, zaś rekomendowaną 30 000 euro. Podróżując poza Europę optymalnie powinno się ją zwiększyć do co najmniej 60 000 euro.

Zakup  ubezpieczenia podróżnego stało się już popularne, kiedy wyjeżdżamy za granicę. Tymczasem nieczęsto kupujemy takie ubezpieczenie, podróżując po Polsce. Zapominamy przy tym, że ubezpieczenie to nie tylko koszty leczenia (które w Polsce i tak mamy darmowe). Krajowe polisy zapewniają ubezpieczenie NNW, pokrywają koszty leczenia w prywatnych placówkach, koszty rehabilitacji, a także ubezpieczenie bagażu czy sprzętu sportowego. A przy tym są tanie!

 

Podróż tylko z ubezpieczeniem

Podróże, wycieczki czy wakacyjne wyjazdy powinny być czasem spokoju i beztroskiej zabawy. Zanim jednak rozpoczniemy wypoczynek, warto zadbać o własny komfort psychiczny, zatroszczyć się o odpowiednią ochronę podczas wyjazdu, by w razie nieprzywidzianych sytuacji, otrzymać profesjonalną pomoc. Na rynku jest wiele ofert i ubezpieczycieli, dlatego powinniśmy poświęcić trochę czasu i porównać propozycje, aby wybrać jak najlepszą opcję dla siebie.  By wrócić z pięknymi wspomnieniami, a nie z rachunkami za leczenie.