Najtańsze AC – jak zaoszczędzić na autocasco?

Obszar roboczy 1 kopia

Chociaż ubezpieczenie AC nie jest obowiązkowe decyduje się na nie coraz więcej kierowców, szczególnie nowych samochodów. To szczególnie przydatne ubezpieczenie w przypadku posiadania samochodów o dużej wartości. Jednak, tak jak w przypadku OC, kierowcy nie chcą przepłacać i szukają najbardziej atrakcyjnych rozwiązań.

Najtańsze AC, a wybór pakietu autocasco

Im większy zakres ochrony, tym większa opłata za AC, dlatego podczas wyboru tej formy ubezpieczenia powinniśmy się zastanowić na jakiej ochronie zależy nam najbardziej. W przypadku wyboru najbardziej podstawowego pakietu możemy nie uzyskać satysfakcjonującej wypłaty środków. Najtańsze AC, czyli pakiet standardowy obejmuje skutki działania żywiołów, osób trzecich (np. wandalizm) oraz kradzież samochodu lub jego wyposażenia. Na co zwrócić uwagę kupując AC?

  • Wartość kwotowa lub procentowa części szkody, którą będziesz musiał pokryć z własnej kieszeni;
  • Wysokość amortyzacji części;
  • Sposób naprawy samochodu – otrzymujemy wypłatę odszkodowania na konto (w tym przypadku ubezpieczyciel może policzyć cenę zamienników) lub towarzystwo samo opłaca naprawę pojazdu w warsztacie;

Za niską ceną AC może kryć się większy udział własny w szkodzie, likwidacja na podstawie kosztorysu oraz wysoka amortyzacja części. Dlatego poszukując najtańszego AC powinniśmy zwrócić uwagę jakie warunki się za nią kryją.

Najtańsze ubezpieczenia OC AC – czy warto?

Wielu kierowców, którzy chcą zdecydować się na zakup nieobowiązkowego ubezpieczenia AC zastanawia się, czy pakietu obu ubezpieczeń w jednym towarzystwie będzie bardziej atrakcyjną opcją. Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na pytanie „gdzie można kupić najtańsze ubezpieczenia OC, AC?” wszystko zależy od wieku kierowcy, ilości lat bezszkodowej jazdy oraz samochodu, który posiada. Dodatkowo wiele towarzystw ubezpieczeniowych nie oferuje zniżek na wykupienie pakietu ubezpieczenia OC i AC.

Zobacz także: Zniżki AC – po ilu latach je zyskujemy?

Sposoby na najtańsze ubezpieczenie AC

Zastanawiasz się w jaki sposób możesz zaoszczędzić na polisie i zakupić najtańsze ubezpieczenie AC? Istnieje kilka sposobów na obniżenie wielkości składki:

Najtańsze AC i OC, a współwłaściciel samochodu

Młodzi kierowcy oraz ci, którzy nie mają dużego doświadczenia za kierownicą powinni pomyśleć o dopisaniu współwłaściciela samochodu z większym stażem i bezszkodową jazdą. Wtedy możemy liczyć na znacznie niższe opłaty zarówno za ubezpieczenie OC, jak i AC.

Najtańsze ubezpieczenie Autocasco, a samochód

Wybór samochodu to bardzo istotna kwestia, która wpływa także na wysokość OC oraz AC. Kupując sportowy samochód z dużym silnikiem nie możemy liczyć na najtańsze ubezpieczenie Autocasco.

Najtańsze AC, a zabezpieczenia antykradzieżowe

Większość firm oferujących AC wymaga, aby samochód posiadał co najmniej jedno fabryczne zabezpieczenie przed kradzieżą (np. autoalarm), zamontowanie kolejnego może wpłynąć pozytywnie na cenę polisy AC.

Czy kupisz AC najtaniej parkując w garażu?

Kierowcy, którzy posiadają garaż lub parkują samochód na strzeżonym parkingu mogą liczyć na niższe ceny AC, ponieważ prawdopodobieństwo kradzieży lub uszkodzenia samochodu jest mniejsze.

Zobacz także: Zakup polisy AC online – co warto wiedzieć?