Zakup polisy AC online – co warto wiedzieć?

Obszar roboczy 1 kopia

Polisa AC to nieobowiązkowe ubezpieczenie pojazdu, które chroni właścicieli przed finansowymi skutkami uszkodzeń, zniszczeń lub utraty pojazdu, do których doszło w wyniku zdarzenia niezależnego od właściciela (np. sytuacji losowych lub kradzieży). Teraz ubezpieczenie AC można zakupić bez wychodzenia z domu, a to atrakcyjne rozwiązanie, które pozwala na zaoszczędzenie sporej ilości czasu.

Dlaczego warto rozważyć zakup AC przez internet?

Zakup ubezpieczenia AC przez internet posiada wiele zalet i może być o wiele wygodniejszym rozwiązaniem dla kierowcy od zakupu polisy stacjonarnie. Ubezpieczenie online możemy zakupić przez internet lub telefon, bez konieczności wychodzenia z domu. To rozwiązanie, które daje nam możliwość dokładnego sprawdzenia każdej oferty i wybrania tej, która jest dla nas najbardziej atrakcyjna. Dodatkowo w internecie możemy znaleźć wiele porównywarek ofert, dzięki którym w szybki sposób możemy sprawdzić polisy AC w różnych towarzystwach ubezpieczeniowych. Nie wiesz jak wyszukać najbardziej atrakcyjną ofertę dla siebie? Skorzystaj z formularza wycen online i otrzymaj gotową, atrakcyjną ofertę. Największą zaletą zakupu polisy AC online jest brak ograniczenia czasowego, polisę możemy wykupić w dowolnym czasie – rano lub wieczorem, nie musimy dostosowywać się do godzin otwarcia biura. Dzięki dokonaniu zakupu AC przez internet możemy dokładnie przejrzeć warunki umów w poszczególnych towarzystwach, a przy polisie autocasco jest to szczególnie ważne, ponieważ nie jest ona jednakowa u każdego ubezpieczyciela. Często także towarzystwa oferują zniżki na zakupi ubezpieczenia AC przez internet. Przy okazji zakupu polisy AC online, będziesz mógł zobaczyć także inne oferty od towarzystw ubezpieczeniowych, w tym NNW, assistance czy OC.

Zakup AC przez internet w Huta Ubezpieczeń – krok po kroku

  1. Wejdź w formularz wycen online.
  2. Wpisz niezbędne dane samochodu. Rodzaj pojazdu, numer VIN, numer rejestracyjny, rok produkcji, rodzaj paliwa, marka i model samochodu, wersja pojazdu, stan licznika, planowany roczny przebieg, data pierwszej rejestracji, rok zakupu auta oraz inne, dodatkowe informacje.
  3. Uzupełnij formularz danymi osobowymi.
  4. W następnym kroku zakupu AC przez internet otrzymasz ofertę i wyliczoną składkę polisy.
  5. Po zatwierdzeniu system poprosi o kolejne dane do polisy i płatność.
  6. Po zakończeniu zakupu AC online otrzymasz potwierdzenie, a Twój pojazd będzie ubezpieczony.

Dokumenty, których potrzebujesz do wypełnienia formularza to dowód osobisty i dowód rejestracyjny pojazdu.

Jak zapłacić za AC kupione przez internet?

Wybór płatności zależy od ubezpieczyciela lub pośrednika, z którego korzystamy. Większość towarzystw posiada standardowe formy płatności: przelew online i tradycyjny, karta płatnicza, BLIK, czasem pojawia się także możliwość płatności Apple lub Google Pay.

Zakup polisy AC i OC przez internet

Jeżeli rozważamy zakup polisy AC warto przemyśleć, czy jego wykupienie wraz z ubezpieczeniem OC nie będzie bardziej opłacalne. Polisa autocasco chroni dodatkowo nasz samochód od zdarzeń, na które jako kierowca nie mamy wpływu, więc jeżeli posiadamy nowy pojazd warto polisę AC wykupić od razu po zakupie.

Zobacz także: Zniżki AC – po ilu latach je zyskujemy?